języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie

Ulica Sienkiewicza 3 41-500 Chorzów

Adres e-mail

galeriamm3@chck.pl

Dojazd

Teresa Nowelska-Sabalczyk - wystawa jubileuszowa w Galerii MM

2 września, godz. 17.00, w chorzowskiej Galerii MM odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Teresy Nowelskiej-Sabalczyk. Będzie to jubileuszowa wystawa na pięćdziesięciolecie pracy twórczej.

Ekspozycja będzie dostępna do 30 września.

Teresa Nowelska-Sabalczyk, ur. 15 października 1944 w Żwirbliszkach (Wileńszczyzna). Artystka, zajmuje się malarstwem i tkaniną unikatową. Mieszka w Chorzowie.
Ukończyła Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie, a następnie w 1969 roku studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, w pracowni prof. Stanisława Fiałkowskiego. Po studiach, przez dziesięć lat mieszkała w Białymstoku, gdzie brała czynny udział w życiu artystycznym tutejszego środowiska plastycznego. Udział w międzynarodowych plenerach malarskich w Białowieży wpłynął znacząco na jej twórczość.
Pracowała jako projektant tkanin dekoracyjnych w Białostockich Zakładach Przemysłu Bawełnianego FASTY. Po zamieszkaniu w Chorzowie pracowała przez dziesięć lat jako nauczyciel plastyki w Szkole podstawowej nr 38 oraz w Gimnazjum nr 4.
Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków. Od 2000 roku jest członkiem Rady Galerii MM w Chorzowie.
Prace w zbiorach: Muzeum w Białymstoku, Muzeum w Ciechanowcu, Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, Muzeum w Chorzowie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print