języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Tarnogórskie Centrum Kultury

Ulica Jana III Sobieskiego 7 42-600 Tarnowskie Góry

Dojazd

Wystawa "Pejzaż twarzy/Twarz pejzaży" Iwony Golor w Tarnogórskim Centrum Kultury

9 sierpnia (piątek), godz. 19.00, w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Iwony Golor "Pejzaż twarzy/Twarz pejzaży". Zaprezentowane zostaną prace tradycyjne i cyfrowe.

Wystawa potrwa do 1 września (niedziela).

Iwona Golor urodzona 29.11.1991 w Tarnowskich Górach. Malarka specjalizująca się w portrecie i pejzażu. Twórczyni malarskiego cyklu „Wyjść z Twarzą" organizowanego wspólnie z Galerią Wiele Sztuki. W 2018 jej pierwszy obraz „prof. Marian Zembala" znalazł się w kolekcji Triuzealnej. Portret został zakupiony przez Muzeum w Tarnowskich Górach. Laureatka złotego indeksu, który zapewnił jej przyjęcie, bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych, na dowolnie wybraną ASP w Polsce. W 2011 -2016 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka oraz prof. Edwarda Tarkowskiego. Dyplom z malarstwa ukończyła z wyróżnieniem, za który przyznano jej Nagrodę Europoseł Ewy Tomaszewskiej.

Na wystawie prezentowane są dwa tematy w dwóch technikach: portret i pejzaż, malarstwo olejne i malarstwo iPadowe. Wśród portretów olejnych można obejrzeć m.in. najnowszy cykl artystki przedstawiający aktorów Teatru Witkiewicza pt. „Portrety w Witkacym”, który swoją premierę miał w Teatrze Witkacego w Zakopanem w maju tego roku. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana została również cyfrowa twórczość artystki.

Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk w Tarnogórskim Centrum Kultury, ul. Jana III Sobieskiego 7, 42-600 Tarnowskie Góry.

Wstęp wolny.

Tagi: Tarnogórskie Centrum Kultury Tarnowskie Tarnowskie Góry TCK

PDF Print