języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Ulica Trzech Stawów 20 40-289 Katowice

Adres e-mail

info@off-festival.pl

Dojazd

'OFF Festival 2012' w Katowicach

OFF Festival Katowice w 2010 roku przeniósł się do Katowic i odbywa się w Dolinie Trzech Stawów. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Artur Rojek, z którego inicjatywy pierwsze edycje (od 2006 roku) odbywały się w Mysłowicach, rodzinnym mieście artysty.

Festiwal prezentuje muzykę alternatywną i jest jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. W ciągu czterech dni na kilku scenach występuje kilkudziesięciu artystów, polskich i zagranicznych przy udziale wielotysięcznej, międzynarodowej widowni. W 2010 roku OFF znalazł się na liście najlepszych europejskich festiwali wg magazynu Clash (UK) oraz serwisu internetowego Drowned in Sound (UK). Był też w finale dziesięciu najlepszych festiwali europejskich wybieranych co roku podczas gali European Festival Awards w holenderskim Groningen.

Miasteczko festiwalowe zlokalizowane w Dolinie Trzech Stawów zapewnia nocleg, zaplecze sanitarne i gastronomiczne, przechowalnię bagażu. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Independent.

Tegoroczny Off odbędzie się w dniach 3 - 5 sierpnia. 2 sierpnia impreza 'before'. Relacja <tutaj>.

Bilety:
OFF Karnet Trzydniowy
z polem namiotowym lub bez - 200/240 zł  (do 1.08.2012) - trzy dni festiwalowe w Dolinie Trzech Stawów od 3 do 5 sierpnia.
OFF Bilet Jednodniowy - 3, 4 lub 5 sierpnia
- 80 zł  (do 22.07.2012) -  wszystkie koncerty jednego wybranego dnia w Dolinie Trzech Stawów.
Karnety do nabycia w Eventim, Ticketpro i Seetickets.

Program OFF Festiwal:

Czwartek (02-08)
Centrum Kultury Katowice

19.00 – 20.00 Alva Noto, DE
21.00 – 22.30 Matthew Herber,t GB
Klub Hipnoza
23.00 – 23.50 Sleep Party People, DK
00.30 – 01.30 Nils Frahm, DE

Piątek (03-08). RELACJA <TUTAJ>
Scena mBank

15.00 – 15.30 The Band Of Endless Noise, PL
16.10 – 16.55 Snowman PL
17.50 – 18.40 Kurt Vile and The Violators, US
19.45 – 20.45 Nosowska, PL
22.00 – 23.00 Charles Bradley and His Extraordinaires, US
00.10 – 01.10 Metronomy, GB
Scena Leśna T-Mobile
15.35 – 16.05 Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu, PL
17.00 – 17.50 Profesjonalizm, PL
18.45 – 19.45 Converge, US
20.45 – 21.45 Death In Vegas, GB
23.05 – 00.05 Mazzy Star, US
01.15 – 02.30 Atari Teenage Riot DE
Scena Trójki
15.00 – 15.30 Paula i Karol, PL
16.10 – 16.55 Nerwowe Wakacje, PL
17.50 – 18.40 Savages, GB
19.45 – 20.45 Chromatics, US
22.00 – 23.00 King Creosote & Jon Hopkins, GB
00.10 – 01.10 Bardo Pond, US
02.30 – 03.30 Andy Stott, GB
Scena Eksperymentalna
14.30 – 15.00 Obscure Sphinx, PL
15.35 – 16.05 kIRk, PL
17.00 – 17.50 Colin Stetson, CA
18.45 – 19.45 Demdike Stare, GB
20.45 – 21.45 anbb: alva noto & blixa bargeld, DE
23.00 – 00.00 Josh T. Pearson, US
01.10 – 02.10 Shabazz Palaces, US
03.00 – 04.00 Container, US

Sobota (04-08)
Scena mBank

14.00 – 14.30 Hanimal, PL
15.00 – 15.30 The Stubs, PL
16.10 – 16.55 Kobiety, PL
17.50 – 18.40 Apteka, PL
19.40 – 20.40 Baroness, US
22.00 – 23.00 Thurston Moore, US
00.10 – 01.10 Iggy And The Stooges, US
Scena Leśna T-Mobile
14.30 – 15.00 Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu, PL
15.35 – 16.05 Kristen, PL
17.00 – 17.50 Tides From Nebula & Blindead, PL
18.45 – 19.35 Other Lives, US
20.45 – 21.45 The Wedding Present - "Seamonsters", GB
23.05 – 00.05 The Antlers, US
01.15 – 02.30 DOOM, US
Scena Trójki
15.00 – 15.30 Beneficjenci Splendoru, PL 
16.10 – 16.55 Cool Kids Of Death, PL
17.50 – 18.40 Retro Stefson, IS 
19.50 – 20.30 Dominique Young Unique
22.00 – 23.00 The House of Love, GB 
00.10 – 01.10 Megafaun, US 
02.30 – 03.30 High Places, US
Scena Eksperymentalna
14.30 – 15.00 Coldair, PL 
15.35 – 16.05 Napszykłat, PL 
17.00 – 17.50 Daughn Gibson, US
18.45 – 19.35 Pissed Jeans, US 
20.45 – 21.45 Mikołaj Trzaska gra "Różę", PL 
23.00 – 00.00 Shangaan Electro, ZA
01.10 – 02.10 Spectrum, GB
03.00 – 04.00 Kuedo, GB

Niedziela (05-08)
Scena mBank

14.00 – 14.30 Keira Is You, PL 
15.00 – 15.30 The Shipyard, PL 
16.10 – 16.55 Łona & Webber, PL 
17.50 – 18.40 Baxter Dury, GB
19.40 – 20.40 Kanał Audytywny, PL
22.00 – 23.00 Battles, US 
00.05 – 01.25 Swans, US 
Scena Leśna T-Mobile
14.30 – 15.00 Laureat konkursu Zrób Głośniej! na OFF Festivalu, PL 
15.35 – 16.05 Levity, PL
17.00 – 17.50 Fanfarlo, GB 
18.45 – 19.40 Group Doueh, MA
20.45 – 21.45 Dâm FunK, US 
23.05 – 00.05 Stephen Malkmus And The Jicks, US
01.30 – 02.45 Chrome Hoof - "Hydrozagadka", GB
Scena Trójki
15.00 – 15.30 Minerals, PL
16.10 – 16.55 AfroKolektyw, PL 
17.50 – 18.40 Ty Segall, US
19.40 – 20.40 The Twilight Sad, GB 
22.00 – 23.00 Connan Mockasin, NZ
00.10 – 01.10 Dominique Young Unique, US
02.45 – 03.45 Africa HiTech, AU
Scena Eksperymentalna
14.30 – 15.00 Piętnastka, PL
15.35 – 16.05 Mordy, PL
17.00 – 17.45 Jacaszek, PL
18.45 – 19.35 Papa M, US
20.45 – 21.45 Kim Gordon & Ikue Mori, US 
23.00 – 00.00 Henry Rollins, US 
01.25 – 02.25 Fennesz & Lillevan, AT 
03.00 – 04.00 Forest Swords, GB

RELACJA <TUTAJ>.

Tagi: Artur Rojek Dolina Trzech Stawów Fundacja Independent koncerty Minifestiwal Muzyki Alternatywnej muzyka alternatywna

PDF Print