języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Katowice

Dojazd

"Obiektywnie Śląskie" - X edycja konkursu

Zachęcamy do udziału  w dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku "Obiektywnie śląskie". To konkurs, który na stałe zapisał się wśród prestiżowych konkursów naszego regionu. Motywem przewodnim edycji jubileuszowej jest hasło: śląska dusza.

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke (artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej), Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz),  Antoni Cygan (artysta malarz, rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant).

Prace można nadsyłać do 15 września. Organizatorzy czekają na: fotoreportaże, składające się z od 3 do 7 zdjęć, fotokasty: maks. 2 min. oraz filmy, również maks. 2 min.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: m.in. profesjonalny aparat firmy FujiFilm oraz Instaxy, drukarka firmy Epson, nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3500 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, roczne prenumeraty Digital Camera, biżuteria z węgla i srebra. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 18 października.

Portal Pełnia Kultury jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi: fotografia konkurs Obiektywnie śląskie Śląsk

PDF Print