języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu

Ulica Kościelna 11 41-200 Sosnowiec

Najbliższe

2019-10-07 - 2019-10-27

20191007T120000/20191027T120000

Dojazd

5. Sosnowiecka Jesień Teatralna

Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu już 7 października zaprasza na 5. Sosnowiecką Jesień Teatralną. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Literatura – muzyka – teatr: miejsca wspólne, miejsca własne”.

Ten trzytygodniowy interdyscyplinarny projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”, realizowany jest we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami, takimi jak: Zakład Teatru i Dramatu Uniwersytetu Śląskiego, Biblioteka Śląska w Katowicach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Zespół Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Fundacja „Dr Clown” Oddział Sosnowiec, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Sosnowcu.
Tegoroczny projekt  jest poświęcony trzem dziedzinom twórczości artystycznej, które współtworzą wydarzenie teatralne – tekst literacki, reżyseria oraz gra aktorska. Do tej triady warto dorzucić muzykę, jako niezwykle ważny element teatralnego dzieła.
W programie 5. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej znalazły się m. in.: wystawa „U źródeł polskiej opery”, cykl wykładów „Wspólne konwencje literatury, muzyki i teatru”, projekcje filmowe z cyklu „Musical na dużym ekranie”, koncert „Evergreens kameralnie”, koncert „Jesienne spotkania z muzyką i poezją”, spotkanie z aktorem teatru muzycznego, połączone z recitalem, konkurs piosenki aktorskiej oraz spektakle, warsztaty, zajęcia teatralne dla dzieci, imprezy artystyczno-literackie oraz muzyczne i wiele innych atrakcji.

Honorowym patronatem imprezę objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Wydarzenie potrwa od 07.10.2019 – 27.10.2019 r.

Szczegóły na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print