języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Rynek w Mikołowie

Ulica Rynek 43-190 Mikołów

Dojazd

Marcinowe Święto

Po raz trzynasty na Mikołowskim Rynku świętujemy imieniny Marcina. Od rana jarmark, na który przyjechało ponad 30 wystawców z przeróżnym asortymentem. Nie braknie oczywiście mikołowskich rogali z prawdziwym białym makiem. Wyroby wędzone rarytasy z Podlasia, przyprawy kulinarne, herbaty, swojski makaron, serki, oscypki, chleb, kokosanki, pierniczki korzenne, marcepany, trufle, ptasie mleczko, owoce w czekoladzie, frytki i inne specjały. Bardzo szeroka oferta rękodzieła: od biżuterii przez torebki, wystrój wnętrz, zabawki dla dzieci po dekoracje świąteczne.  To wszystko znajdziecie państwo na stoiskach, które znajdują się  na płycie rynku.

Specjalną nową atrakcją będą animacje na rynku z udziałem rycerzy z Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin. Gry, zabawy i konkurencje m.in. rzut włócznią, ścinanie smoczych jaj toporkiem, walki na równoważni, tańce średniowieczne z Capellą Nicopolensis oraz wjazd  świętego  Marcina na koniu  na mikołowski rynek!

W tym roku będą konie ze Stajni Benedyktynka z Palowic. Konie przygotowane do parady mają specjalną fryzurę – koreczki, ogłowie z nausznikami czyli takie czapeczki, na nogach owijki, podkładkę z czaprakiem. Pamiętajmy! Do konia podchodzimy od przodu – nie od tyłu!!!

Dzisiaj na rynek w roli Marcina przyjedzie Tomasz Konopka wraz z halabardnikami z organizacji wydarzeń „Herold”.

Najlepsza gęsina na świętego Marcina!

Zajadano się gęsim pieczonym mięsem, świeżym pieczywem, preclami, rogalami popijając winem i piwem.

Do sali widowiskowej MDK zapraszamy na ucztę duchową, będą występy śpiewacze, przedstawienie obrzędowe, muzyka instrumentalna i słodki poczęstunek.

Wykonawcy:

chór żeński „Gloria”dyr. Aldona Kciuk - Herberg

zespół regionalny Wiedźmy – „Mikołowianki”

duet instrumentalny Karolina Walesa – flet i Jean-Baptiste Chicouene – gitara

konferansjer – Jarosław Ciszek

Piatek 8.11.2019 r. - jarmark na Rynku w Mikołowie od 9:00 do 18:00, występy w Sali widowiskowej MDK od 17:00

 

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print