języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Bytomskie Centrum Kultury `Becek`

Plac Karin Stanek 1 41-902 Bytom

Dojazd

3XJAZZ W BECEKU Grażyna Auguścik Paulinho Garcia THE BEST OF BOSSA NOVA

Klimat tego koncertu przeniesie nas do gorącej Brazylii i do tęsknych zakamarków własnej duszy. Liryzm, wirtuozeria i magia dźwięków. To TRZEBA usłyszeć.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku -piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji.

Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum".

Grażyna Auguścik jest także aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”SunriseSunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni BerkleeCollege of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk PhillaCollinsa i Alla Jarreau.Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and RandyBrecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, TerryCallier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, PaulinhoGarcia, Bogdan Hołownia, Jarek Besteri kilku innych.

Paulinho Garcia

Urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanemtworzą duet „Twofor Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienita flecistką Julie Koidin, współpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Robertsi wielu innymi. Wydał 13 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Ostatnia płyta autorska "My verylive" w 2010 roku była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

Środa 13 listopada 2019 r. godzina 19:00, Bytomskie Centrum Kultury.


Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print