języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Ulica Pszczyńska 85 32-237 Gliwice

Dojazd

Black Winter: Vulcano, Profanatica, Azarath, Malokarpatan

Black Silesia Festival powraca do Gliwic w ramach pierwszej odsłony Black Winter Festival!

Wydaje się, że Black Silesia Open Air na dobre zagościł już w Grodzie w Byczynie – Gliwice jednak na zawsze pozostaną jego kolebką, dlatego pierwszą odsłonę edycji zimowej postanowiliśmy zorganizować właśnie tutaj.

Na pierwszej edycji zagrają VULCANO, Profanatica, Azarath, Malokarpatan, Demonomancy, VIRCOLAC, Sacrilegia i Goatcraft.

VULCANO (Brazylia) to niekwestionowany kult eternal. Zespół, który położył podwaliny ekstremalnego grania w swoim kraju wcześniej niż Sepultura, czy Sarcofago.
„Bloody Vengeance” (wydany wcześniej niż debiuty wspomnianych) uznawany jest dzisiaj za jeden z najbardziej wpływowych albumów z Ameryki Południowej, a sam zespół słynie z niezwykłej towarzyskości.
Pozwolimy sobie zacytować słowa Tyranta (Nifelheim): „VULCANO IS THE BEST BAND EVER AAAAAAARRGHH!!!”.

Będzie to pierwszy i jedyny koncert brazylijskiej legendy w Polsce.

Koncert VULCANO w Polsce odbędzie się we współpracy z Left Hand Sounds.

Profanatica (USA) to esencja zła w najczystszej postaci. Zespół założony w 1990 roku przez członków Incantation, dorobił się statusu kultowego w gatunku. Hołdując Beherit, Von i Blasphemy, od niemal trzydziestu lat pod wodzą Paula Ledneya plugawi wszystko co święte.

Azarath nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeden z czołowych zespołów polskiej ekstremy, pod wodzą Barta i Inferna od dwudziestu lat niestrudzenie dzierży sztandar blastów i bluźnierstwa. Tym bardziej niezmiernie miło będzie nam ich gościć po raz pierwszy na festiwalu pod sztandarem Black Silesia.

Malokarpatan (Słowacja) to zespół niezwykle ciekawy. W ciągu zaledwie paru lat swojej działalności stali się, można rzec – sensacją na scenie black metal, a ich koncerty w Polsce za każdym razem zapełniają kluby.

Demonomancy (włochy) – Włosi hołdujący w bezpośredniej linii Archgoat i Beherit zyskali w ostatnich latach bardzo wysoką pozycję na scenie war metalowej; ciekawostką jest też fakt, że po raz pierwszy w Polsce wystąpili właśnie w Mrowisku, na pierwszej edycji Black Silesia Festival.

VIRCOLAC (Irlandia) – czaszki, krypty i śmierdzący trupem death metal. Wydany w tym roku „Masque” zbiera same doskonałe recenzje, a w samej muzyce Irlandyczków, co ciekawe, oprócz grobowego death metalu usłyszeć można echa południa Europy w stylu Necromantii czy Mortuary Drape.

Goatcraft (Słowacja) – rasowy black/death ze Słowacji.

Sacrilegia (Irlandia) – stosunkowo świeża nazwa na scenie, blackened thrash z muzykami Vircolac na pokładzie.

Satan Worship - rock'n'roll/black/thrash. Międzynarodowy projekt muzyków Sodomizer i Morgoth Official.

Gallower - młode polskie komando słynące z doskonałych koncertów.

Festiwal będzie imprezą dwudniową - czwartek 21 listopada od godziny 18:00 oraz piątek 22 listopada od godziny 18:00 (Malokarpatan i Azarath zagrają w czwartek, Vulcano i Profanatica zagrają w piątek).

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print