języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejski Klub im. Jana Kiepury MUZA

Ulica Warszawska 2 41-200 Sosnowiec

Dojazd

DŻEM & PARTYZANT & TABULA RASA

Dżem to kultowy polski zespół rockowy, który stał się legendą wpisaną na stałe w klasykę gatunku. Grupa powstała w 1973 roku i już wtedy powoli klarował się ich niepowtarzalny styl muzyczny, balansujący na granicy balladowego rocka i bluesa. Dżem zadebiutował w 1980 roku podczas Festiwalu w Jarocinie, kiedy to cała Polska zakochała się w głosie Ryśka Riedla. W drugiej połowie lat 80. Ryszard Riedel stopniowo oddalał się od zespołu przez co w 1986 i 1987 roku grupa koncertowała z Tadeuszem Nalepą oraz 1988 roku wydała wspólnie z Nalepą album Numero Uno. Do kanonu polskiej muzyki rockowej zalicza się wiele płyt oraz przebojów Dżemu: Czerwony jak cegła, Sen o Viktorii, skazany na bluesa, Wehikuł czasu, Whisky, List do M. Cała w trawie, Do kołyski i wiele, wiele innych. Po śmierci charyzmatycznego wokalisty Ryśka Riedla (lipiec 1994), zespół zyskał status legendy, dołączając na piedestał polskich rockowych formacji. 

Obecny skład DŻEMU to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie. 

Partyzant  to rodzinny duet ojca i syna , który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu dwukrotnie ją zapełniając (28 i 29.IV 2017). „Całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie , to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie...czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.”  Takimi słowami występ pARTyzanta opisuje Ingeborg Nałęcka Ring.  

Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów ,bluesowych smaczków , humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym , nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

Tabula Rasa  to czterech chłopa z pewnym bagażem doświadczeń, który zostawiliśmy na peronie - los podstawił nam pociąg, za którym ciągnie się powiew odnowy. Wsiedliśmy i mkniemy przed siebie w rytmie rock\'a. Trzymamy w rękach kartę. Czystą kartę. Nazywamy się Tabula Rasa!

Sklad zespołu:

Marcin "Brygi" Brieger- wokal, gitary

Michał "Mici" Cierlica- gitary

Ireneusz "Iras" Musik- gitara basowa

Piotr "Smoku" Smok- perkusja 

Rozkład jazdy koncertu:

godz. 18.00 - Tabula Rasa

godz. 18.20 - Partyzant

godz. 19.00 - Dżem

Piątek 22.11.2019 godzina 18:00, Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA.

 

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print