języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Ulica de Gaulle’a 17 41-800 Zabrze

Dojazd

ŚLĄSKA GALA Z HUMOREM

WSPANIAŁE ANDRZEJKI! NAJWIĘKSZE GWIAZDY, NIEPOWTARZALNA ZABAWA!    Zapraszamy na niepowtarzalny, cudowny wieczór!    24 listopada na zabrzańskiej scenie wystąpią wszystkie największe gwiazdy śląskiej sceny muzycznej, które wykonają swoje największe hity. Podczas tegorocznej Gali nie zabraknie także muzycznych niespodzianek, nowych interpretacji i zaskakujących duetów.      

 Specjalną atrakcją tegorocznej Gali będzie Jubileusz 30-lecia Jacka Silskiego. Artysta wykona swoje największe, uwielbiane przez Publiczność przeboje, a także utwory premierowe, które nagrywa specjalnie na tę okazję. Do udziału w swoim koncercie zaprosił muzycznych gości i wspaniałych tancerzy! Zapowiada się zatem znakomite, jubileuszowe show i moc niezapomnianych wrażeń.    

Podczas Gali muzycznie nawiążemy także do twórczości Karela Gotta. Artysta zmarł w wieku 80 lat. Odszedł "Słowiański Sinatra", "Presley Wełtawy", "Artysta wybrany przez Boga", "Złoty Głos z Pragi". Czesi mieli go za najwybitniejszego rodzimego piosenkarza w historii, a niektórzy widzieli w nim nawet kandydata na prezydenta kraju. Jego najpopularniejsze piosenki: "Bee Maya", "Babička", "Trzy Nuts dla Kopciuszka", "Lady Carneval" czy "Tam, kam chodí vítr spát" znał prawie cały świat.Oznacza to, że 2 część naszego listopadowego koncertu "Tribute to Karel Gott" będzie miała bardzo uroczysty i refleksyjny charakter. Twórczość tego uwielbianego na świecie Artysty przypomni zespół Karel Gott Cover Band, który jako jedyny posiada rekomendację samego Karela Gotta! Zespół jest praskim zespołem grającym przeboje Karela Gotta, a wszystkie utwory wykonuje w oryginalnych aranżacjach. Eksperci piszą, iż wspaniały głos wokalisty Milana Fialy jest prawie nie do odróżnienia od legendarnego mistrza. Wszystkie koncerty wywołują olbrzymi aplauz i niezapomniane wrażenia. Zespół tworzą: Milan Fiala, Michal Nemec, Pavel Skala, Michael Stanek i Tibor Adamsky.    W przerwie zaprosimy Państwa na andrzejkową lampkę szampana i słodki poczęstunek!    

Największe gwiazdy, przeboje, znakomity humor i fantastyczna zabawa! Czego więcej można oczekiwać od andrzejkowego wieczoru? Jak Andrzejki to oczywiście w Domu Muzyki i Tańca i tylko z Państwem!Wystąpią m.in.:- Karel Gott Cover Band- Jacek Silski- Mirosław Jędrowski od wielu lat bawi tysiące miłośników śląskiej kultury i muzyki. Mirek Jędrowski to doskonały przykład tego, że można robić to, co się kocha, uszczęśliwiając przy okazji rzesze fanów.- Mariusz Kalaga - wykonawca, który zachwyca pokaźnym i zróżnicowanym repertuarem. Na wybór utworów pozwala mu wysoka skala i niezwykle przyjemny, ciepły głos. Piosenkarz z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, dlatego każdy jego występ jest niepowtarzalny.- Mirek Szołtysek - jeden z najpopularniejszych Artystów śląskiej sceny muzycznej, wierny tradycji kultury Śląska, którą promuje w swoich utworach. - B.A.R. - grupa pochodzi z Paniówek, a wszyscy członkowie zespołu są rodowitymi Ślązakami. W swoich piosenkach nawiązują do Śląskiej kultury oraz regionalnej tradycji. Swoje występy przeplatają z zawsze sprawdzonym, rodzimym humorem.- Claudia i Kasia Chwołka - córka z mamą, a z wyglądu jak siostry. Do roku 2011 śpiewały osobno, ale postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć zespół. Teksty do swoich piosenek piszą własnoręcznie, do wielu utworów też muzykę.   

Całość poprowadzi tradycyjnie niezastąpiony i jedyny taki duet: Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek, bez których trudno wyobrazić sobie Galę.

Niedziela, 24 listopada 2019, godz. 18:00 Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print