języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Śląski kompleks dobrego smaku i klimatu `Sztygarka` w Chorzowie

Ulica P. Skargi 34a/d 41-500 Chorzów

Dojazd

Bluesowa Barbórka

Sztygarka Bluesem stoi!

Od wielu lat ucztujemy razem muzycznie w pierwszy grudniowy weekend. Nie może was zabraknąć i tym razem!

Imprezę tradycyjnie poprowadzi Redaktor Piotr Baron.

Na scenie wystąpią:

Smooth Gentlemen
Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku.

Grupę tworzą trzej panowie, których nie trzeba bliżej przedstawiać:

Bartek Szopiński (Boogie Boys) – klawisze
Piotr Bienkiewicz (Outsider Blues) – gitara
Miłosz Szulkowski (Szulerzy) – perkusja

W zeszłym roku, podczas Suwałki Blues Festival wygrali Polish Blues Challenge. W tym roku będą reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2019 w Portugalii!

Hubert Szczęsny & The Dharma Bums

Charakterystyczny głos o niespotykanej barwie oraz charyzma sceniczna Huberta w powiązaniu z bardzo dobrze rozumiejącą się sekcją rytmiczną zespołu przekłada się na piękne kompozycje, które można określić terminem z gatunku muzyki World Music. Repertuar to w większości autorskie kompozycje podparte coverami w ich własnych niepowtarzalnych aranżacjach.

Podczas 6 lat aktywności artysta zagrał solowo oraz z zespołem ok. 800 koncertów w Polsce jak i za granicą (kluby,plenery), gdzie m.in supportował takie gwiazdy polskiej sceny jak Bajm, LemOn, Feel, Anię Dąbrowską czy Andrzeja Krzywego z zespołem De Mono. Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Sołtys

Częstochowski zespół SOŁTYS przy użyciu narzędzi alternatywnego rocka tworzy piosenki, których nie da sie zapomnieć. Wokal lidera Jakuba „Sołtysa” Sołtysika wzbogacony jest kobiecymi chórkami, melodyjne gitary opowiadają historie, a pompujący rytm perkusji nie pozwala słuchaczom stać w miejscu. Każdy koncert Sołtysa to kawał dobrej zabawy i impreza, której nie da się zapomnieć, dlatego ich występy przyciągają masę słuchaczy.

Skład:
Jakub “Sołtys” Sołtysik – wokal, gitara rytmiczna
Robert Czech – gitara basowa 
Grzegorz Rurański – perkusja
Jacek Szafran – gitara prowadząca
Dominika Skowron – chórki
Magdalena Wojciechowska – chórki

Sobota 7 grudnia, Śląski Kompleks dobrego smaku i klimatu Sztygarka w Chorzowie.

 

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print