języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Ośrodek Kultury `Andaluzja` w Piekarach Śląskich

Ulica Oświęcimska 45 41-947 Piekary Śląskie

Adres e-mail

andaluzja3@op.pl

Nr telefonu

+48 32 284 56 20

Dojazd

Piekarskie Wieczory Bluesowe - Eddie Martin

Piekarskie Wieczory Bluesowe to impreza organizowana cyklicznie w Ośrodku Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich. Jest to wydarzenie, które skupia w jednym miejscu wielbicieli muzyki bluesowej, jazzowej i rockowej nie tylko z regionu. Przybywają również goście z całej Polski, a nawet z innych krajów.

Są ku temu powody: na deskach domu kultury od lat występują znaczący artyści bluesowi z kraju i zagranicy, a atmosfera na koncertach jest, zdaniem publiczności, wyjątkowa. W „Andaluzji” wystąpili już, m.in. Vance Kelly, Earl Green, Paul Lamb, Phil Guy, John „Broadway” Tucker, Melvin Taylor, Candy Kayne, Big Joe Turner.

Impreza dynamicznie się rozwija pod okiem dyrektora ośrodka, Piotra Zalewskiego.  Wydawane są również płyty z zapisem koncertów w ramach wieczorów bluesowych w „Andaluzji”, swoista dokumentacja działalności ośrodka.

26 września 2013 r. o godzinie 19.00 wystąpi Eddie Martin.

Urodzony w 1965 roku Martin od wczesnych lat grał na gitarze akustycznej. Wzorował się na wykonawcach muzyki folkowej takich jak Woody Guthrie i Bob Dylan. W późniejszym czasie swoją fascynację do muzyki czerpał od bluesmanów: Joe'a Hilla Louisa i Dr Rossa, by wkrótce zmienić gitarę akustyczną na elektryczną i dołączyć do Freddie King’s Texas. Bardzo szybko zdobył uznanieza umiejętności oraz stał się autorytetem. Oprócz gitary Eddie potrafi grać na harmonijce oraz śpiewa.
Martin stworzył trio z Marionem Doltonem (bass) oraz Michaelem Wiedrichem (perkusja). Martin był również liderem w większych zespołach wliczając oczywiście Doltona i Wiedricha do których dołączyli Jason Smith (trąbka), Dominic Norcross (saksofon) i Paddy Milner (keyboards). Oprócz grania i śpiewania Eddie zajmuje się pisaniem tekstów. W 1999 roku Martin odbył tournee po USA ze swoim trio, the Texas Blues Kings występował z Guthrie Kennard (bass) oraz perkusistą Jimmie ‘Blue Shoes’ Pendleton. Regularnie grywał w Hard Rock Bar w Bristolu, występował również w Europie w głównie we Francji i Niemczech. W 2006 roku na World Harmonica Festival został wyróżniony za innowację w graniu na harmonijce. Oprócz grania w klubach, Martin zajmuje się występami i komponowaniem ścieżek filmowych i show telewizyjnych.

Bilety w cenach 35 i 50 złotych.

Tagi: blues Ośrodek Kultury Andaluzja Piekarskie Wieczory Bluesowe piekary wydarzenia wieczory bluesowe

PDF Print