języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Pałac Schoena w Sosnowcu

Ulica Chemiczna 12 41-205 Sosnowiec

Adres e-mail

promocja@muzeum.org.pl

Nr telefonu

32 363 45 18

Dojazd

ELEKTROPOLIS. Sosnowieckie Spotkania Artystyczne - wystawa

Ekspozycja prezentuje prace 33 uczestników XXII Sosnowieckich Spotkań Artystycznych (SSA), które odbyły się na Dolnym Śląsku. Spotkania organizowane są już ponad 20 lat i stanowią stały punkt kalendarza kulturalnego regionu. Ich pokłosiem jest wystawa organizowana w sosnowieckim muzeum.

Podobnie  jak w poprzednich latach zaproszeni  artyści zmierzyli się z hasłem przewodnim, mottem XXII Spotkań - „Elektropolis”.

„Elektropolis”- to natchnienie czerpane przez artystów z energii współczesnego miasta i jego dynamicznych zmian związanych z industrią i współczesnością postindustralną. Takimi miastami są zarówno Sosnowiec jak i Wałbrzych
z widocznymi do dzisiaj bliznami po transformacji, które inspirują, wręcz elektryzują ciągłymi przemianami i możliwościami adaptacyjnymi mieszkańców. Natchnienia, inspiracji szukali artyści  na ziemi dolnośląskiej, w jej kulturowym dziedzictwie i historii pełnej dramatycznych wydarzeń.

Spotkania są zawsze początkiem procesu twórczego, efektem finalnym wystawa poplenerowa prezentowana w Pałacu Schoena.

W XXII SSA udział wzięli: Adam Bit, Jerzy Chrapka, Marta Czarnecka, Małgorzata Dajewska, Paweł Dusza, Czesław Gałużny, Grzegorz Hańderek, Waldemar Jama, Karolina Kindler-Skowronek, Dariusz Kindler, Piotr Kossakowski, Klaudia Lata, Jerzy Łakomski, Katarzyna Łata, Arkadiusz Ławrywianiec, Beata Mendrek, Damian Mickoś, Mikołaj Mikołajczyk, Kamil Myszkowski, Andrzej Niczewski, Joanna Nowicka, Zbigniew Podsiadło, Barbara Popczyk, Jolanta Rycerska, Wojciech Skórka, Zbigniew Sawicz, Irena Skalik, Paulina Walczak-Hańderek, Marek Wesołowski, Paweł Więcławek, Janusz Lech Wojcieszak, Ewa Zawadzka, Andrzej Zygmuntowicz.

Tagi: Sosnowiec, Sztuka, Wystawy

PDF Print