języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Ulica de Gaulle’a 17 41-800 Zabrze

Dojazd

SINFONIA VARSOVIA BRASS

Zapraszamy na koncert Sinfonia Varsovia Brass, który zostanie  pierwszy raz zaprezentowany w Zabrzu!

Podczas wydarzenia wystąpią światowej klasy muzycy w aranżacjach przebojów muzyki rozrywkowej i filmowej.

Sinfonia Varsovia Brass bilety już dostępne.Koncert Sinfonia Varsovia Brass skupia najlepszych profesjonalnych muzyków dętych w Polsce.

Wspieranych jest przez trzy zestawy perkusyjne, które mocnym uderzeniem rozgrzeją każdą widownię. Muzycy wykonają największe hity muzyki rozrywkowej i filmowej, w tym utwory takich gwiazd jak Adele, Alicia Keys, Astor Piazzolla, czy Frank Sinatra. Muzycy wystąpią w towarzystwie  jednego z największych solistów jazzowych – Jerzego Małka.

Artyści na co dzień występują na scenach muzycznych całego świata, od Monte Carlo po Tokyo, są muzykami grającymi w Tańcu z Gwiazdami oraz w trakcie festiwali w Sopocie i w Opolu .W trakcie koncertu muzycy zagrają m.in takie przeboje: Frank Sinatra - New York, Adele - Rolling in the Deep, Rocky - Gonna Fly Now, Astor Piazzolla - Libertango, Chuck Mangione - Children of Sanchez, Frank Sinatra - I love you baby, Alicia Keys - New York, Maynard Ferguson - Birdland.

Zespół Sinfonia Varsovia Brass wydał energetyczny krążek będącą kompilacją klasyki, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej. Na koncercie będzie można usłyszeć również utwory z tej płyty, które nawiązują do korzeni najlepszych amerykańskich big bandów. Głównie prezentowane będą jednak  znane publiczności z ekranów kin, np. ze ścieżki dźwiękowej do filmów Rocky czy The Children of Sanchez. Paweł Sztompke określił zespół jako: „Prawdziwi mężczyźni i ich blaszane zabawki czyli trzynastu wspaniałych na filmowym szlaku."

Sobota, 07 marca 2020, godz. 19:00, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print