języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Ulica de Gaulle’a 17 41-800 Zabrze

Dojazd

TAJEMNICE DOMU MUZYKI I TAŃCA - wydarzenie odwołane

Pomieszczenia pod sceną, nad sceną, liczne garderoby, długie podziemne korytarze, piwnice i ukryte zakamarki  Domu Muzyki i Tańca, zawsze  niedostępne dla publiczności, to miejsca do których wszystkich chętnych 15 marca 2020 r. na fascynującą wycieczkę zaprasza dyrektor zabrzańskiej placówki Wiesław Śmietana, wspólnie ze znanym historykiem i radnym miejskim Dariuszem Walerjańskim. 

Tego dnia goście DMiT-u zainteresowani jego ponad 60-letnią historią będą mieli niecodzienną okazję poznać m.in. miejsca, w których bywały największe, światowe gwiazdy sceny, ale też ich przyzwyczajenia i oczekiwania związane z każdym występem. Do czego służył tajemniczy orkiestrion, jak miała udekorowaną garderobę Katie Melua, co robił po każdym występie Placido Domingo, komu zasmakowała fasolka po bretońsku, dlaczego Leonard Cohen zrezygnował z butelki wina i co stało się ze słynnym fotelem nr 33 w pierwszym rzędzie widowni? 

Te oraz wiele innych tajemnic, okraszonych ciekawymi anegdotami, prawdziwymi, barwnymi historyjkami z historii DMiT-u, zostanie odkrytych przed gośćmi właśnie podczas tego niecodziennego zwiedzania zabrzańskiej sceny. 

Dla zainteresowanych poznaniem DMiT-u od kulis przygotowano trzy oddzielne terminy: o godz. 10.00, 12.00  i 14.00. Chęć uczestnictwa w zwiedzaniu należy zgłosić wcześniej pod nr. tel. 32 271 56 41 w. 22 , w dni powszednie, w godz. 9.00-15.00, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.   

Niedziela, 15 marca 2020, godz. 10:00, 12:00 i 14:00 Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print