języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko

Ulica Pszczyńska 85 32-237 Gliwice

Dojazd

O Czerwonym Kapturku spektakl dla dzieci. ODWOŁANE

Teatr Moich Marzeń zaprasza na bajkę muzyczną "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci.
Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka.

To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia : " Nie taki diabeł straszny jak go malują i " Nie wszystko złoto, co się świeci ". Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

Czas trwania spektaklu: 1 godzina 10 minut
Wiek: od 3 do 10 lat.

Środa, 27 maja 2020 godzina 17:30, Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej.

WYDARZENIE ODWOŁANE

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print