języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Ulica Rynek 10 40-951 Katowice

Dojazd

Sklepy cynamonowe. ODWOŁANE

Nikt wcześniej nie pisał tak jak on. Okazał się literackim bogiem, który w swojej prozie tworzył od początku dotąd nieznane światy. Pierwsi krytycy uznali go za ekscentryka, czytając jego soczysty język i tonąc w jego długich zdaniach… Bruno Schulz po debiucie żył zaledwie 9 lat. Pomimo niewielkiego dorobku stał się pisarzem kultowym, tłumaczonym na dziesiątki języków. Gombrowicz w dzienniku odnotował pewnego dnia: „Było nas trzech, Witkiewicz, Bruno Schulz i ja, trzech muszkieterów polskiej awangardy”.

Bez teatralnej dorożki, sierpniowych słoneczników czy manekinów. Prowokacyjnie zapraszamy do świata Schulza, do opowieści na równi o ludziach, jak i rzeczach ukrytych tylko w dialogach. Oto w zapominanej wypożyczalni ksiąg i słów trzy kobiety stoją na straży schulzowskich opowieści. To u nich można, jak u wytrawnych subiektów, kupić wspomnienia, sprzedać własne, wymazać coś z pamięci, albo dowiedzieć się o sobie czegoś po raz pierwszy.

Teatralną adaptację opowiadań „Sklepy cynamonowe” przygotował Ingmar Villqist, który jest także reżyserem i autorem scenografii do tego kameralnego przedstawienia. Współtwórcą scenicznego świata jest Olo Walicki, kompozytor i jazzman, który przygotowuje specjalną ścieżkę dźwiękową spektaklu. W głównej roli wystąpi Adam Baumann (Jakub), a towarzyszyć mu będą Anna Kadulska (Ester), Barbara Lubos (Sara) i Violetta Smolińska (Jahel).

Spektakl bierze udział w II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Realizatorzy:

Ingmar Villqist adaptacja, reżyseria i scenografia
Olo Walicki muzyka i środowisko dźwiękowe
Maria Machowska koncepcja światła
Krzysztof Dębkowski, Waldemar Janiszek realizacja światła
Marek Skutnik realizacja dźwięku
Barbara Dudek inspicjent/sufler
Małgorzata Długowska-Błach producent wykonawczy
Krzysztof Lisiak dokumentacja fotograficzna

Obsada:

Anna Kadulska Ester
Barbara Lubos Sara
Violetta Smolińska Jahel
Adam Baumann Jakub

Scena Kameralna, czas trwania: 1 h 30 min.

Środa 3 czerwca godzina 19:00, Teatr Śląski - Scena Kameralna

ODWOŁANE

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print