języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Mały w Tychach

Ulica ks. kard. Hlonda 1 43-100 Tychy

Dojazd

„Mój Herbert”- Piotr J. Adamczyk / prapremiera słuchowiska online/

Dzień Teatru Publicznego, to ustanowione w 2015 roku święto, na pamiątkę mającego miejsce 250 lat wcześniej, pierwszego przedstawienia zrealizowanego przez założony staraniami Stanisława Augusta Poniatowskiego, pierwszy na ziemiach polskich zawodowy zespół aktorski, będący -jak się potem okazało- zalążkiem pierwszego publicznego teatru w Polsce. Data ta jest więc uważana za początek dziejów teatru instytucjonalnego w kraju nad Wisłą.

Z tej okazji od pięciu lat Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszał teatry publiczne do ogólnopolskiej akcji popularyzującej sztukę teatru i rolę, jaką teatry instytucjonalne odgrywają w swojej społeczności lokalnej. 

Z tej okazji Teatr Mały w Tychach  przygotował propozycję -prapremierą słuchowiska zrealizowanego na podstawie dramatu tyskiego autora, aktora i reżysera Piotra Józefa Adamczyka pt. „Mój Herbert”. Sztuka przybliżająca nie tylko twórczość i wątki biograficzne tego wyjątkowego poety, osadzona jest przez autora w okolicznościach przyznania Herbertowi Literackiej Nagrody Nobla (do której jak wiemy, poeta ów był poważnym pretendentem).

W słuchowisku udział biorą:
Aurelia Sobczak
Piotr Józef Adamczyk
Paweł Drzewiecki
Piotr Kumor w roli Lecha Wałęsy
 
Realizacja nagrań: Tomasz Cichocki
Montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Miks i mastering: Krzysztof Kurek

Premiera słuchowiska online - niedziela 17 maja godzina 18:00, Teatr Mały w Tychach online (więcej na stronie https://teatrmaly.tychy.pl/wydarzenia/moj-herbert-piotr-adamczyk-premiera-sluchowiska-online/)

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print