języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Mały w Tychach

Ulica ks. kard. Hlonda 1 43-100 Tychy

Dojazd

„Iluzje” Iwan Wyrypajew

Do wspólnego przedsięwzięcia zaprosiliśmy znanych aktorów: Katarzynę Herman, Martę Ścisłowicz i Bronisława Wrocławskiego, których bliżej będziecie mogli poznać dzięki zarejestrowanym spotkaniom-wywiadom „DIALOG o słowie” , które prezentujemy na naszych kanałach społecznościowych w czerwcowe weekendy poprzedzające niedzielną premierę „ILUZJI”.

Paweł Drzewiecki – reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Małego, tak pisze o najnowszej produkcji teatru:
„ILUZJE” to wyjątkowy tekst Iwana Wyrypajewa , stanowiący opowieść o uczuciach targających dwiema parami małżeńskimi. Dotychczas inscenizowany był w konwencji monologów prezentowanych w mediach – radiu, czy telewizji. Tym samym autor dawał swego rodzaju sugestię, że przestrzeń środków masowego przekazu, stanowić powinna miejsce rozmowy o sprawach ważnych, a uczucia takimi bez wątpienia są. Trop ten zainspirował mnie do tego, by w czasie, gdy świat tak bardzo wyhamował, i gdy zaczęliśmy na nowo doceniać kontakt i czas spędzany z najbliższymi, sięgnąć po ów tekst i spróbować odczytać go na nowo przez pryzmat możliwości jakie dają komunikatory internetowe.
Tym samym bohaterowie sztuki Wyrypajewa opowiadają sobie nawzajem swoje wersje prezentowanej historii za pośrednictwem aplikacji komputerowych, i pomimo iż każde z nich tęskni za bliskością drugiego człowieka, co też wyczytać można z ich wypowiedzi, to jednak (wymuszona okolicznościami zewnętrznymi) sytuacja odcięcia się od reszty świata, zamyka każde z nich w osobnych przestrzeniach, czyniąc ich tym samym ludźmi dojmująco samotnymi”.

Autor tekstu: Iwan Wyrypajew
Opracowanie scenariusza i reżyseria: Paweł Drzewiecki
Obsada: Katarzyna Herman, Marta Ścisłowicz,Bronisław Wrocławski, Paweł Drzewiecki

Kierownictwo produkcji: Dominika Porwit-Wądołowska
Realizacja nagrań audio: Tomek Cichocki
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz (Zespół„Trzy Dni Później”)
Montaż, miks, mastering: Krzysztof Kurek
Światło: Leszek Szymański
Montaż: Michał Wac
Operatorzy kamer: Arkadiusz Pająk, Piotr Stec, Michał Majocha, Maciej Górski

Wtorek 23 czerwca do wtorek 30 czerwca 2020, Teatr Mały w Tychach (online)

Tagi: Nie przypisano tagów

PDF Print