języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich

Ulica Kalwaryjska 62D 41-940 Piekary Śląskie

Adres e-mail

bc@biblioteka.piekary.pl

Nr telefonu

+48 32 767 59 75

Dojazd

Konkurs Literacki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich cyklicznie ogłasza konkurs literacki "O Złotą Stalówkę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie".

Wyniki konkursu są ogłoszone m.in. w prasie lokalnej, na stronie internetowej Biblioteki i Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich. Następnie odbywa się uroczyste wręczenie nagród, które w roku 2012 będzie miało miejsce w połowie grudnia.

Tegorocznym gatunkiem konkursowym jest reportaż, a tematem: „Śląsk zawsze inny”. Na temat historii, tożsamości i przyszłości Górnego Śląska, którego ważnym elementem są Piekary Śląskie, toczy się żywa dyskusja. To dobry moment, by – właśnie poprzez teksty reporterskie – pokazać interesujące, zmieniające się oblicza Śląska i miasta. Konkurs ma charakter otwarty, jego uczestnikiem może być każda osoba, która ukończy 16 rok życia do końca roku kalendarzowego, w którym organizowany jest Konkurs, bez względu na miejsce zamieszkania.

W jury konkursu zasiądzie m.in. Wojciech Jagielski – pisarz, dziennikarz, korespondent wojenny, laureat znaczących nagród literackich.

Prace należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 16 listopada 2012 r.

Prace konkursowe można oddać w siedzibie MBP przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D w godzinach pracy Biblioteki lub w postaci elektronicznej na adres e-mail: bc@biblioteka.piekary.pl. W przypadku przesłania pracy pocztą, decyduje data stempla pocztowego.

Szczegółowy regulamin do pobrania <tutaj>.

Tagi: konkurs literacki konkursy literackie konkursy literackie w Piekarach literatura Miejska Biblioteka Publiczna Piekary Śląskie

PDF Print