języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Inicjatyw Kulturalnych w Gliwicach

Ulica Studzienna 6 44-100 Gliwice

Adres e-mail

kikgliwice@gmail.com

Nr telefonu

+48 32 231 55 36

Dojazd

Podwieczorki Muzyczne w Willi Caro - spotkanie sześćdziesiąte

Samorząd Miasta Gliwice oraz Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych i Muzeum w Gliwicach zapraszają 23 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 do Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a na koncert pt. „Klasyka na wiosnę”, który poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wystąpi:

Kwartet smyczkowy „Altra Volta”
Leszek Sojka – skrzypce
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Aleksandra Marko-Lech – altówka
Michał Lech – wiolonczela 

W programie: J. Haydn, W.A. Mozart, J. Elsner

Kwietniowy koncert poświęcony będzie kameralnej muzyce klasyków wiedeńskich. Zabrzmią divertimenta Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz kwartety smyczkowe Józefa Haydna i Józefa Elsnera. Ten ostatni, znany głównie jako nauczyciel Fryderyka Chopina, zaszczepił na gruncie muzyki polskiej najlepsze tradycje wiedeńskie, łącząc je z rytmami polskich tańców narodowych. Taka właśnie bezpretensjonalna, lekka a zarazem po mistrzowsku napisana muzyka uprzyjemni wiosenne popołudnie bywalcom podwieczorkowych spotkań w Willi Caro. A wysłuchamy jej w wykonaniu renomowanego śląskiego kwartetu smyczkowego „Altra Volta”. Jego repertuar jest niezwykle różnorodny, otwarty na różne muzyczne gatunki i eksperymenty. Świadczy o tym bogata lista występów w kraju i na całym świecie: udział w festiwalach „Szalone Dni Muzyki” i „Ogrody Muzyczne Chopina” w Warszawie (w ramach obchodów Roku Chopinowskiego), Międzynarodowym Festiwalu „La Nuit de la Voix” w Paryżu oraz cykl koncertów w Indiach i na Sri Lance, występ na 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy stała współpraca ze znakomitym polskim artystą Stanisławem Soyką.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od 19 kwietnia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, czynnym od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem w Willi Caro.

Tagi: Gliwice koncerty w Gliwicach Muzeum w Gliwicach muzyka klasyczna Podwieczorki muzyczne w Willi Caro Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych Willa Caro

PDF Print