języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Inicjatyw Kulturalnych w Gliwicach

Ulica Studzienna 6 44-100 Gliwice

Adres e-mail

kikgliwice@gmail.com

Nr telefonu

+48 32 231 55 36

Dojazd

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro - spotkanie osiemdziesiąte

Samorząd Miasta Gliwice oraz Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych i Muzeum w Gliwicach zapraszają 8 gtudnia 2019 r. o godzinie 16.00 do Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a na koncert pt. „W salonie Pana Stanisława”, który poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wystąpią:

Danuta Widuch-Jagielska – sopran
Renata Dobosz – mezzosopran
Marek Ziemniewicz – bas-baryton
Piotr Oczkowski  – fortepian

W programie: Arie i pieśni Stanisława Moniuszki

Kończy się powoli Rok Stanisława Moniuszki a wraz z nim uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin twórcy polskiej opery narodowej. Z tej okazji proponujemy melomanom wizytę w wileńsko-warszawskim salonie pana Stanisława. Moniuszko z powodzeniem udowodnił, że piękna, prosta muzyka ma zawsze szansę dotarcia do słuchaczy, stając się wartością trwałą. Jak pokazały liczne wydarzenia roku jubileuszowego, jest to jednak ciągle jeszcze kompozytor tyleż znany, co odkrywany. Najbliższy koncert będzie więc okazją aby usłyszeć to, co jest nam bliskie, melodie towarzyszące każdemu z nas od najmłodszych lat. Wspólnie z solistami przypomnimy też te pieśni lub fragmenty moniuszkowskich oper, jak choćby Flis czy Hrabina, które rzadziej goszczą na scenie i estradzie. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że pan Stanisław tworzył głównie z myślą o muzykowaniu domowym. Dlatego tym razem zapraszamy serdecznie nie tylko do słuchania muzyki ale też wspólnego z naszymi artystami śpiewania.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od 4  grudnia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, czynnym od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem w Willi Caro.

Tagi: Gliwice koncerty w Gliwicach Muzeum w Gliwicach muzyka klasyczna Podwieczorki muzyczne w Willi Caro Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych Willa Caro

PDF Print