języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Inicjatyw Kulturalnych w Gliwicach

Ulica Studzienna 6 44-100 Gliwice

Adres e-mail

kikgliwice@gmail.com

Nr telefonu

+48 32 231 55 36

Dojazd

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro - spotkanie osiemdziesiąte drugie

Samorząd Miasta Gliwice oraz Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych i Muzeum w Gliwicach zapraszają 16 lutego 2020 r. o godzinie 16.00 do Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a na koncert pt. „Z karnawałem dookoła świata”, który poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wystąpią:

Marcin Sidor – skrzypce
Ewa Sidor – altówka
Kamil Pawłowski – fortepian

W programie: Karnawałowe rytmy brazylijskie, argentyńskie, bałkańskie, irlandzkie, chińskie…

W lutym gośćmi podwieczorkowej publiczności będą muzycy AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Uznawana za jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, jest niekwestionowanym liderem zespołów tego rodzaju w Polsce. Od niemal 20 lat skupia się na zgłębianiu muzycznej strefy pogranicza, intrygując publiczność przeciwieństwami i zderzeniem odrębnych języków dźwiękowych. Ten nurt muzycy orkiestry realizują także w składach kameralnych, często nietypowych, jak Marcin Sidor Trio. Jego szczególnym atutem, oprócz żywiołowego temperamentu i perfekcji, są autorskie aranżacje ulubionych dzieł muzyki klasycznej, popularnej, folkowej czy filmowej. Czeka nas więc prawdziwie ekspresowa podróż dookoła świata z karnawałem w tle.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od 12  lutego  w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, czynnym od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem w Willi Caro.

Tagi: Gliwice koncerty w Gliwicach Muzeum w Gliwicach muzyka klasyczna Podwieczorki muzyczne w Willi Caro Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych Willa Caro

PDF Print