języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Klub Inicjatyw Kulturalnych w Gliwicach

Ulica Studzienna 6 44-100 Gliwice

Adres e-mail

kikgliwice@gmail.com

Nr telefonu

+48 32 231 55 36

Dojazd

Podwieczorki muzyczne w Willi Caro - spotkanie sześćdziesiąte trzecie

Samorząd Miasta Gliwice oraz Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych i Muzeum w Gliwicach zapraszają 19 listopada 2017 r. o godzinie 16.00 do Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a na koncert pt. „FlautiForte”, który poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wystąpią:

Agata Brachman-Szymczyk – flet
Grażyna Jursza – flet
Dagmara Niedziela – fortepian

W programie: G. Bizet, F. Doppler, A.B. Fürstenau, Ph. Gaubert, E. Koehler, E. Kronke, P. Prowo

Flautiforte – to nazwa kryjąca w sobie dość niezwykły skład zespołu kameralnego, jaki wystąpi przed gliwicką publicznością w trakcie listopadowego Podwieczorku. Flauti czyli flety oraz fortepian. Jednak nazwa ta może mieć także inne znaczenie, wywodzące się od słowa forte – głośno. Flet to instrument o dość subtelnym z natury brzmieniu, które w przypadku tego zespołu zostało zdublowane, a przez to dynamicznie wzmocnione. Bujny rozwój muzyki kameralnej na przestrzeni XIX wieku w połączeniu z kultem instrumentalnej wirtuozerii zaowocowały dość dużą ilością zarówno kompozycji oryginalnych jak i opracowań dokonywanych na taki zestaw instrumentów. Ich twórcami byli oczywiście najwięksi ówcześni mistrzowie fletu, którzy w tych popisowych kompozycjach potrafili zawrzeć całe bogactwo, subtelność i błyskotliwość fletowej koloratury. Czar tej nieco zapomnianej dziś muzyki będzie można odkryć już 19 listopada w salonie Willi Caro.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od 15 listopada w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, czynnym od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz przed koncertem w Willi Caro.

Tagi: Gliwice koncerty w Gliwicach Muzeum w Gliwicach muzyka klasyczna Podwieczorki muzyczne w Willi Caro Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych Willa Caro

PDF Print