języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Teatr Korez w Katowicach

Plac Sejmu Śląskiego 2 40-032 Katowice

Nr telefonu

+48 32 209 00 08

Dojazd

Festiwal Kultury Słoweńskiej 'Złota Łódź' w Katowicach

Nazwa Festiwalu Kultury Słoweńskiej "Złota Łódź" nawiązuje do jednego z najważniejszych twórców słoweńskich XX wieku – poety Srečka Kosovela. "Złota łódź" to tytuł tomiku jego wierszy, który z powodu przedwczesnej śmierci twórcy nigdy nie został wydany.

Wydarzenia festiwalowe odbywaja się w kilku dużych miastach w Polsce.

W najbliższą środę, 16 maja, rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Kultury Słoweńskiej, która potrwa do 22 maja. W Katowicach wydarzenia związane z festiwalem  odbędą się 17 maja w Teatrze Korez.

Na festiwalu swoją twórczość zaprezentują słoweńscy artyści – poetka i pisarka Alenka Jensterle Doležal, wykonawca poezji śpiewanej Jani Kovačič, poeta i eseista Iztok Osojnik oraz tłumaczka i pisarka Tatjana Jamnik. Towarzyszyć im będą koleżanki i koledzy z Polski – Bożena Tokarz, Karolina Bucka Kustec, Marcin Warmuz, Monika Gawlak, Katarzyna Bednarska, Maciej Melecki, Agnieszka Będkowska-Kopczyk i inni.

Szczegółowy program wydarzenia odbywającego się w Teatrze Korez:
18.00
– wieczór poetycki z Iztokiem Osojnikiem i tłumaczem jego poezji Marcinem Warmuzem – prowadzenie: Monika Gawlak, Tatjana Jamnik,
18.45 – prezentacja najnowszych przekładów poezji Srečka Kosovela – prof. dr Bożena Tokarz, dr Iztok Osojnik, Karolina Bucka Kustec, prowadzenie: Monika Gawlak, Tatjana Jamnik,
19.30 – koncert Janiego Kovačiča.

Wstęp wolny.

K.Z.

Tagi: Festiwal Kultury Słoweńskiej Katowice kultura słoweńska literatura Słowenia Teatr Korez Złota łódź

PDF Print