języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Galeria Szyb Wilson w Katowicach

Ulica Oswobodzenia 1 40-403 Katowice

Dojazd

'Inopoleku, czyli afrykanizacja Śląska'– wystawa prac w Katowicach

Do 28 lutego 2013 roku, w katowickiej Galerii  Szyb Wilson, potrwa wystawa prac Alberta Recka „Inopoleku, czyli afrykanizacja Śląska”.

Albert Reck to uczeń Edwarda Kokoszki i Alfreda Mahlau. Jego prace były wielokrotnie pokazywane na wystawach w kraju i za granicą, w Belgii, Niemczech oraz krajach Afryki. Podczas wystawy w Katowicach będzie można podziwiać prace z całego okresu twórczości artysty, od lat pięćdziesiątych do współczesności.

18 grudnia odbędzie się także spotkanie z artystą.

Albert Christoph Reck - artysta, podróżnik, humanista. Jego prace są przeniknięte tradycją malarstwa europejskiego, ale również, dzięki długoletniemu pobytowi artysty w południowej Afryce, widać w nich wpływy malarstwa i formy afrykańskiej. Jego twórczość była zawsze pełna kolorytu, energii i dynamiki, stała się także inspiracją dla innych artystów. Silna kreska, wypełniona intensywną treścią nie pozwala ani na chwilę stracić czujności w odbiorze prac Recka. Historia jego życia, podzielona pomiędzy dwa kontynenty, miała niebagatelny wpływ także na późniejsze decyzje dzieci państwa Reck, które w większości tych podróży im towarzyszyły. Obecnie rodzina Reck jest międzynarodową społecznością rozsianą po różnych zakątkach Ziemi. Ich doświadczenie pozwoliło na rozszerzenie nie tylko własnych horyzontów, lecz również osób, z którymi kreują nowe przestrzenie zawodowe i społeczne. Między innymi takie interakcje zaowocowały projektem Alberta Recka oraz jego córki Genovevy Johanny, którego celem miała by być pomoc Śląska dla Suazi (w południowej Afryce) pod hasłem „Hoffnung geben” – „Dawać nadzieję”.

Wystawa jest czynna codziennie od godz. 9.00 do 19.00.
Wstęp wolny.

K.H.

Tagi: Albert Reck Galeria Szyb Wilson Katowice Katowice wystawy kultura i sztuka malarstwo wystawa malarstwa wystawy katowice

PDF Print