języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu

Plac Jana III Sobieskiego 3 41-902 Bytom

Dojazd

Wystawa fotografii Zbigniewa Suligi pt. ‘Cyfrowo i otworkowo’ w Bytomiu

W Galerii Rotunda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu trwa wystawa fotografii Zbigniewa Suligi pt. ‘Cyfrowo i otworkowo’.

Wystawa ‘Cyfrowo i otworkowo’ powstała w ramach projektu ‘4 x Słupsk’. Inspiracją do jej powstania był jubileusz 700-lecia Słupska. Ta ekspozycja to zderzenie dwóch technik: najnowocześniejszej cyfrowej i otworkowej, wykorzystującej konstrukcję aparatu fotograficznego opisanego przez Leonarda da Vinci pokazuje, że mimo setek lat technologicznych różnic, twórcze możliwości tej konstrukcji są nadal aktualne. Wykorzystanie prostego aparatu do wykonania zdjęć starej architektury zbliża oglądającego do atmosfery budowli i jej czasów i pozwala na wielowarstwowe odczytanie perspektywy zdjęcia.

Zbigniew Suliga to fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Stowarzyszenia Twórców, Słupskiego Klubu Fotograficznego Fotoaktywni oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich pełniący obecnie funkcję Prezesa Oddziału Pomorskiego SM.

Wystawa jest otwarta do 28 grudnia 2012 r.

SZ

Tagi: fotografia otworkowa Miejska Biblioteka Publiczna Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu wystawa fotografii wystawa w Bytomiu Zbigniew Suliga

PDF Print