języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Ulica Raciborska 37 40-074 Katowice

Dojazd

Wystawa z okazji setnej rocznicy urodzin Ray Eames w katowickiej ASP

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zaprasza na wystawę projektów mebli małżeństwa Charlesa i Ray Eamesów, która odbędzie się w budynku przy ul. Raciborskiej 37. Ekspozycję będzie można obejrzeć w dniach 13 - 15 grudnia 2012 r., w godzinach od 8.00 do 18.00.

Wydarzenie ma miejsce w ramach setnej rocznicy urodzin Ray Eames. Na wystawie zaprezentowane będą najważniejsze projekty mebli znanej pary  kalifornijskich designerów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć zarówno początkowe eksperymenty ze sklejką, jak i najsłynniejsze projekty, takie jak Lounge Chair czy Aluminium Chair.

O godzinie 12.00 13 grudnia w Auli ASP, w budynku przy ul. Raciborskiej 37, odbędzie się wykład dr hab. Irmy Koziny nt. projektów Ray i Charlesa Eames.

Charles i Ray Eames stanowią jeden z najbardziej twórczych duetów projektowych XX wieku. Pośród najbardziej popularnych projektów małżeństwa Eamesów, poza słynnymi krzesłami i fotelami, znajdziemy również stołki, stoły, wieszak 'Hang It All', zabawki i meble dla dzieci. Klasycy desingu byli wszechstronnie uzdolnieni, bowiem projektowali wnętrza, tkaniny, wprowadzając przy tym nowe materiały i technologie. Para zajmowała się również fotografią, kręciła filmy, organizowała wystawy, artyści jako jedni z pierwszych tworzyli także multimedialne prezentacje. Ich projekty są  do dziś aktualne, nie starzeją się, pomimo tego, że część z nich liczy już po kilkanaście lat.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Otwartych ASP.

K.K.

Tagi: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach ASP Katowice Dni otwarte na ASP Katowice światowe ikony designu wystawa ASP wystawa designu wystawy Katowice

PDF Print