języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Biuro Promocji Bytomia

Ulica Rynek 7 41-902 Bytom

Dojazd

Wystawa Witolda Stypy i Art Blaut Academy w Bytomiu

28 maja 2013 r.  o godzinie 18.00 w Biurze Promocji Bytomia odbędzie się wernisaż wystawy „Malarstwo wielowymiarowe” Witolda Stypy i Art Blaut Academy: Justyny Kińczyk, Barbary Rożanowicz, Jolanty Mikosz i Ewy Blaut.

Witold Stypa od kilkudziesięciu lat mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi autorską galerię oraz Muzeum Przyszłości. Obrazy i formy przestrzenne Witolda Stypy to próba pokazania rzeczywistości poza trzema wymiarami. Artystę od dawna interesuje ewolucja postrzegania przez człowieka wymiarów świata fizycznego. Zagadnieniem, które zajmuje go obecnie i stanowi inspirację formalną, jest przestrzenne pokazanie tensora metrycznego Teodora Kaluzy. Jednym z najczęściej powtarzanych przez niego motywów graficznych jest wyraz współdziałania elektronu i fotonu. Twórca używa tych elementów do budowania obrazów w nowych konstelacjach świata materialnego. Prace Witolda Stypy znajdują się w zbiorach sztuki rozsianych po całym świecie, artysta ma na koncie kilkadziesiąt wystaw, jego twórczość można oglądać także w Muzeum Przyszłości w Berlinie.

Współtwórczynią eksponatów muzeum jest Irena Izabela Imańska, która niedawno pokazywała swoje prace w Biurze Promocji Bytomia. W rodzinnym mieście Bytomiu Witold Stypa zaprezentuje swoje obrazy wspólnie ze studentami Art Blaut Academy. Prace efektem warsztatów, które na przełomie kwietnia i maja tego roku odbyły się w pracowni-galerii Witolda Stypy.

Ekspozycja czynna do 10 czerwca.

Tagi: biuro promocji bytomia Biuro promocji Miasta Bytom Bytom wernisaż witold stypa wystawa

PDF Print