języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich

Ulica Kalwaryjska 62D 41-940 Piekary Śląskie

Dojazd

Dzień Bibliotek Siostrzanych w Piekarach Śląskich. Konkurs i impreza

13 września 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich organizuje "Dzień Bibliotek Siostrzanych”, który odbędzie się w parku u zbiegu ulicy Bytomskiej i Ziętka.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach europejskich obchodów „Dnia Bibliotek Siostrzanych Naple”, podczas których promowane jest czytelnictwo.  Aby wziąć udział w zorganizowanym konkursie w ramach wydarzenia, należy przygotować kartkę pocztową w dowolnej technice z ilustracją oraz hasłem „Reading is fashionable”.

Prace należy wysłać do 4 września 2013 roku do godziny 14.00, w wersji elektronicznej na adres bc@biblioteka.piekary.pl lub przyjść z nią do biblioteki przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D i zeskanować. Najładniejsza pocztówka zostanie wysłana do Madrytu, a stamtąd trafi do wszystkich Bibliotek Siostrzanych i weźmie udział w konkursie z nagrodami. Wydrukowana pocztówka o wymiarach 105 mm x 74 mm, zostanie przyczepiona do balonika wypełnionego helem i wysłana w powietrze 13 września 2013 roku o godzinie 16.00.

Całe wydarzenie potrwa od godziny 15.00 do 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Oprócz wypuszczenia balonów w parku będzie można skorzystać z wielu atrakcji: plenerowego kącika literacko-plastycznego dla dzieci, punktu malowania twarzy, głośnego czytania przez znane osoby w mieście, lekcji czytania dla młodzieży, mobilnego punktu bookcrossingu, występów artystycznych oraz innych ciekawych niespodzianek.

K.H.

Tagi: Dzień Bibliotek Siostrzanych w Piekarach Śląskich MBP MBP Piekary Śląskie Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich Piekary Ślaskie promocja czytelnictwa

PDF Print