języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Mysłowice

Mysłowice

Dojazd

Rowerowa integracja w Mysłowicach

22 września 2013 r. odbędzie się integracyjny „Rajd rowerowy wokół Mysłowic”.

Impreza propaguje integrację oraz rower w kontekście zdrowia i środka transportu, a także rekreacji i sportu. Ma charakter ponadlokalny angażując w jej przebieg organizacje pozarządowe reprezentujące seniorów oraz różne rodzaje niepełnosprawności spoza granic miasta Mysłowice. To właśnie one przygotują specjalne konkurencje pozwalające doświadczyć uciążliwości danego rodzaju niepełnosprawności związanej z narządem wzroku, słuchu oraz ruchu.

Rajd rozpocznie się o godzinie 11.00 na dworcu PKP w Mysłowicach, przy ulicy Powstańców. Od 14.00 do 19.30 w Parku Słupna w Mysłowicach odbędzie się dalsza część imprezy, podczas której będą m.in. prezentowane rower, będzie można zdobyć kartę rowerową, odbędą się gry i konkursy z nagrodami, turniej piłki nożnej w piasku , występy artystyczne oraz degustacja zdrowej żywności.

Impreza organizowana jest z inicjatywy Urzędu Miasta Mysłowice we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym k/Mysłowice, Polskim Związkiem Niewidomych, Polskim Związkiem Głuchych, Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym „Skarbek” oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji o/Katowice oraz pod patronatem prezydenta miasta Edwarda Lasoka.

Tagi: impreza sportowa integracja Mysłowice niepełnosprawni

PDF Print