języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Stowarzyszenie GTW Gliwice

Ulica Rynek 4-5 Gliwice

Dojazd

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach

Stowarzyszenie GTW oraz Miasto Gliwice zapraszają na gliwicki Rynek, gdzie trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Otwartych jest kilkanaście stoisk z różnymi wyrobami artystycznymi i gastronomicznymi, oprócz tego w wybrane dni odbywają się dodatkowe wydarzenia. Jarmark można odwiedzać codziennie aż do świąt.

Program wydarzeń:

6.12.2013, godzina 14.00 - 18.00 - Mikołajki na gliwickim Rynku

19.12.2013, Kolędy na 100 sposobów
godzina 14.30 -16.30 -
Tradycyjne kolędowanie z młodzieżą z gliwickich szkół
godzina 16.45 -17.45
- Co kraj to obyczaj: „Kolędy Świata” w wykonaniu zespołu REDLIN
W Kolumbii kolędy śpiewa się już 7 dni przed Bożym Narodzeniem. W Hiszpanii Święta rozpoczynają się 22 grudnia od loterii bożonarodzeniowej o prawie 300-letniej tradycji.  W Czechach natomiast, tradycyjne są wigilijne wróżby dla panien. O Tych i wielu innych ciekawostkach związanych ze zwyczajami i tradycjami świątecznymi będzie można dowiedzieć się przy okazji koncertu kolędowego "Kolędy Świata". Nie zabraknie również najpiękniejszych polskich kolęd, wspólnego śpiewania i bożonarodzeniowych opowieści,  które sprawią, że każdy poczuje magię zbliżających się świąt. Ponadto w programie spotkanie opłatkowe, w trakcie którego Prezydent Miasta złoży życzenia mieszkańcom Gliwic.

22.12.2013, godzina 17.30, „Agape – Widowisko Zimowe” – spektakl uliczny w wykonaniu Teatru „A”
Trwają przygotowania do najnowszej premiery Teatru „A” - zimowego widowiska pt. „Agape”. Punktem wyjścia dla przedstawienia stała się chrześcijańska legenda „Kaftanik dla dzieciątka”, tłumacząca dlaczego w pewnym niemieckim mieście dzwony wybijają dzień Bożego Narodzenia z pięciominutowym opóźnieniem.

23.12.2013, Święta w pięciu smakach
godzina 15.30 -18.00
, Świąteczne przysmaki czyli gotowanie z Remigiusz Rączką
Znany z telewizji kucharz Remigiusz Rączka zabierze mieszkańców Gliwic w podróż kulinarną po tradycyjnych śląskich potrawach świątecznych.  Z tej okazji gliwiczanie nie tylko będą mogli poznać historię i przepisy na świąteczne przysmaki, ale również skosztują trzech przepysznych potraw przygotowanych przez pana Remigiusza.
godzina 18.00 -19.00
, Występ zespołu Soul  Hunters Gospel Choir
Po poczęstunku zapraszamy wszystkich na kolejną ucztę. Ucztę dla duszy!!! Wystąpi dla nas niesamowity zespół Soul Hunters Gospel Choir, który potrafi rozgrzać wszystkich nawet w najchłodniejszy wieczór. Dziesięcioosobowy chór wraz z dyrygentem zaprezentuje to, co najlepsze w muzyce gospel, pokazując jednocześnie inne oblicze Świąt Bożego Narodzenia.

Tagi: Gliwice Jarmark bożonarodzeniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach jarmark świąteczny Gliwice jarmark świąteczny w Gliwicach premiera teatru A Stowarzyszenie GTW śpiewanie kolęd Gliwice

PDF Print