języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc WAI

Powieść 'Kod władzy' w trakcie spotkania literackiego w siemianowickiej bibliotece

„Kod władzy” to debiutancka powieść autora ukrywającego się pod pseudonimem Victor Orwellski. Należy do gatunku powieści sensacyjnych i zahacza o political fiction. Tak w recenzji pisze o niej prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego: „Sprawnie napisana powieść, którą cechuje dynamiczna akcja (pościgi, ucieczki, tajemnice), ciekawie zarysowana sensacyjna fabuła (już w pierwszym rozdziale w tajemniczych okolicznościach w Watykanie ginie pewien kardynał…), wyraziści bohaterowie (nietrudno rozpoznać postaci z pierwszych stron gazet).”

Spotkanie literackie promujące „Kod władzy” odbędzie się 12 stycznia o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich. Podczas niego organizatorzy opowiedzą o książce i autorze. Dodatkowo będzie można wysłuchać audiobooka nagranego przez Mirosława Neinerta, dyrektora i aktora Teatru Korez w Katowicach.

An.K.
2012-01-11

Tagi: 'Kod władzy' literatura literatura sensacyjna MBP Siemianowice Śląskie Siemianowice Śląskie spotkanie promujące Victro Orwellski

PDF Print