języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

'Świat w obrazach 2017'. Aukcja Charytatywna Fundacji Młodzi Twórcy zagości w Monopolu

21 października 2017 r. w katowickim Hotelu Monopol odbędzie się Aukcja Charytatywna Fundacji Młodzi Twórcy zatytułowana „Świat w obrazach”.

Aukcja rozpocznie się o godzinie 17:00.

W ramach wystawy zostaną zaprezentowane obrazy  najznamienitszych  polskich artystów malarzy z całego kraju, jak np.: Jerzy Duda-Gracz, Stanisław Chomiczewski, Leszek Żegalski, Jacek Rykała, Stanisław Mazuś i inni uznani mistrzowie pędzla. Ich dzieła znajdują się w wielu muzeach, uświetniają galerie nie tylko w kraju, ale także między innymi : w Nowym Jorku, Paryżu, Tokio, Watykanie i wielu innych.

Uroczystego otwarcia dokona Pani Prof. Krystyna Doktorowicz,  Dziekan Wydziału  Radia i Telewizji  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która też wspólnie poprowadzi aukcję z Panem Maciejem Szczawińskim, redaktorem Polskiego Radia Katowice, publicystą i znawcą sztuki. Zebrane środki przeznaczone zostaną na stypendia, nagrody oraz doposażenie ognisk i  pracowni plastycznych dla dzieci i młodzieży.

Ten wieczór sztuki uświetni koncert młodych muzyków z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego.

Na stronie www.fmt.org.pl  jest publikowane Zaproszenie oraz są wyeksponowane zdjęcia prac przeznaczonych na aukcję charytatywną.

Tagi: aukcja charytatywna aukcja sztuki Fundacja Młodzi Twórcy Hotel Monopol Katowice sztuka

PDF Print