języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Gliwicka Orkiestra Kameralna

Ulica ul. Szczęść Boże 59 44-103 Gliwice

Dojazd

Otwarty Salon Muzyczny - Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej 18 czerwca 2017 roku zainaugurowała nowy cykl koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem „Otwarty Salon Muzyczny”, które odbywa się w każdą 3 niedzielę miesiąca od czerwca do września, zawsze w samo południe w różnych miejscach wokół Starego Miasta w Gliwicach.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, tworzy nową tradycję spędzenia wolnego czasu w ciekawych przestrzeniach miasta, jednocześnie nadając im niezapomniany klimat.

W programach plenerowych koncertów zespół prezentuje muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych balach.  Usłyszymy same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów.

ELEGANZA zawsze o godz. 12.00 gra w następujących miejscach:

18.06.2017  - Skwer Bottrop

23.07.2017  - Rynek Miasta

20.08.2017  - Pod Murami

17.09.2017 - Park Chopina

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Koncert premierowy zespołu odbył się 4 września 2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.

Tagi: Gliwice koncert muzyka Otwarty Salon Muzyczny Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

PDF Print