języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Teatr Żelazny

Ulica Armii Krajowej 40 40-707 Katowice

Dojazd

'Jabłko' w reżyserii Artura Barcisia – premiera w Teatrze Żelaznym

Teatr Żelazny zaprasza 17 września 2017 r. na premierę spektaklu „Jabłko” Verna Thiessena, w reżyserii Artura Barcisia. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00

„Wyobraź sobie ten dzień. Zobacz oczyma duszy. Słońce na twarzy. Wiosna w ustach. Gdzieś w głębi twoje serce. Żadnej przyszłości. Żadnej przeszłości. Czas nie istnieje. Tylko ten dzień. Ta chwila.”

Przeżywanie tu i teraz jest zdaniem wielu receptą na szczęście. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.  Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat  Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla "Jabłka". 

Wybitny aktor Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyser współczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Najlepsza literatura nie powinna dawać odpowiedzi , lecz stawiać pytania. Z jakimi zostawi nas najnowsza premiera Teatru Żelaznego?  Zabawny, a jednocześnie odważny i poetycki dramat  oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról.  Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską,  związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Karolinę Sawkę znaną szerokiej publiczności z roli Nel z "W pustyni i w puszczy" Gavina Hooda z 2001 r oraz Piotra Wiśniewskiego założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego.

Miejsce premiery:

Teatr Żelazny
ul. Armii Krajowej 40, KATOWICE
Budynek Dworca PKP Katowice Piotrowice

Reżyseria: Artur Barciś

Obsada:

Marta Marzęcka- Wiśniewska

Karolina Sawka 

Piotr Wiśniewski 

Muzyka

Bartosz Ebert

Projekt plakatu

Henryk Sawka

Tagi: 'Jabłko' Artur Barciś Katowice premiera Teatr Żelazny

PDF Print