języki: PL EN
rozmiar tekstu: A A A
wersja portalu: Dzień Noc Żałobny WAI

Teatr & Klub Muzyczny Old Timers Garage

Ulica Generała Zygmunta Waltera-Jankego 132 40-613 Katowice

Dojazd

Kinior Reagge Sound gra utwory Nalepy i Loebla w Old Timers Garage

Old Timers Garage zaprasza 15 września 2017 r. o godzinie 20:00 na koncert Kinior Reagge Sound, którzy zagrają utwory autorstwa Tadeusza Nalepy i Bogdana Loebla.

Kinior Reggae Sound to skład wybitnych muzyków, którzy znani są z ogromnego wkładu w historię polskiej muzyki. Każdy z nich będzie próbował się zmierzyć z legendą Tadeusza Nalepa, wszystko to w formie muzyki reggae.

Kinior Kiniorski, Mietek Jurecki, Piotr Jackson Wolski, Andrzej Urny, Tomek Zeliszewski, Sylwia Nagrodkiewicz, Krzysztof Głuch są osobowościami, których twórczość nie daje się zakwalifikować i dokładnie sprecyzować. W tym projekcie, poza tematem narzuconym przez autora, usłyszymy niepowtarzalny styl każdego z Nich (czyniąc wszystko spójne - paradoksalnie). Kiniorski pokazuje nam, że nie trzeba podążać za sztancowym odbiciem określonych kanonów, prądów kulturowych, czy nurtów a wychodzić o krok dalej. Tworząc coś niebanalnego i wiecznego jednocześnie.

Skład Kinior Reggae Sound to zespół muzyków tworzących i grających dla samej muzyki, niepowtarzalności chwili jej trwania. Czyniąc zarazem każdy koncert jedynym takim, unikalnym. Sam projekt nieustannie ewaluuje, każdy koncert nie jest przeciętnym pokazem interpretacji muzycznych, zamkniętych kompozycji czy ograniczonego projektu. Kiniorski swoim projektem wychodzi z własnych korzeni - jazzu, dając nam do zrozumienia, że najpiękniejsze to improwizacja i nieograniczona wyobraźnia.

Rzadko kiedy możemy doświadczyć takiego projektu, w którym spotyka się tylu twórców tak różnorodnych formacji muzycznych. Formacji wręcz historycznych, na których wychowywało się i wychowuje tak wiele pokoleń. Które pozostaną nieśmiertelne w historii muzyki i nie są premierą jednego sezonu.

Kinior Kiniorski - multiinstrumentalista, wokalista o nieprzeciętnej osobowości muzycznej. W Kinior Reggea Sound na nowo interpretuje utworu Tadeusza Nalepy wychodząc poza wszelkie możliwe gatunki muzyczne. Kiniorski, znany ze swojego niepowtarzalnego stylu, nie odrzuca jednocześnie własnego dziedzictwa muzycznego. Przeciwnie - wzbogaca je. Nie tylko poszukując własnych środków wyrażania, ale otwierając się na niepospolite indywidualności polskiego rocka, jazzu, free, bluesa, muzyki etnicznej, elektronicznej.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Bilety – 50 złotych.

Tagi: Katowice Kinior Kiniorski Kinior Reggae Sound koncert Old Timers Garage

PDF Print